Wesele w stylu boho – modny, ekologiczny trend

Ceremonia ślubna i wesele to dla wielu osób jedne z ważniejszych wydarzeń w życiu. Pragniemy przeżyć te chwile w sposób nadzwyczajny i zachować najprzyjemniejsze wspomnienia już na zawsze. Misternie planujemy więc każdy drobiazg często przez wiele lat przed tym niezwykłym wydarzeniem.

Współcześnie bardzo modne jest urządzanie przyjęć weselnych w określonym stylu, dbając o odpowiednie dekoracje sali weselnej, kościoła i inne dodatki, w tym stylizację pary młodej. Jednym z nich jest wyjątkowo praktyczny styl boho. Co go wyróżnia? Jest to przede wszystkim styl ekologiczny, a więc naturalny i zgodny z przyrodą. Cechuje go delikatna, pastelowa kolorystyka, zwiewność oraz lekkość. Można zaryzykować nawet porównanie tego rodzaju wesel do dawnych, słowiańskich ceremonii. Popularne są skromne suknie, wianki na głowie panny młodej oraz druhen, delikatne makijaże, lekkie fryzury, a także wiele modnych motywów w stylu zero waste. Styl boho to także artyzm, komfort, wrażenie braku perfekcjonizmu i niby niedopracowane, celowo postarzane rozmaite dekoracyjne dodatki. Być w tych ważnych chwilach na luzie, jak najbliżej przyrody i czuć się wygodnie! Oto motto wyjątkowego ślubu boho, który obecnie zyskuje coraz więcej zwolenników.

Motywy less waste na ślubie w stylu boho

Czego nie może zabraknąć na ślubie boho? W wielu przypadkach organizatorów ogranicza jedynie wyobraźnia. Można zdać się na własne koncepcje aranżacyjne, tworząc unikalne, niepowtarzalne dekoracje. Doskonale ze stylem boho komponować się na pewno będą podkładki z plastrów drewna, na których serwowane będą dania. Taka naturalna stylizacja podawania posiłków na pewno zauroczy wszystkich gości. Stoły powinny być ozdobione drewnianymi świecznikami, a także żywymi roślinami w glinianych doniczkach. Interesującą inspiracją mogą być także eleganckie słoiki wypełnione pięknymi, świeżymi kwiatami o delikatnych barwach. Zaproszenia dla gości, winietki ślubne oraz zawieszki na alkohol obowiązkowo powinny być sporządzone na papierze eko. Do zimnych napojów gościom należy podać ekologiczne słomki papierowe. Można także pomyśleć o takich niestandardowych niespodziankach, jak konfetti z naturalnych liści, czy też ręcznie wykonane z papieru eko ozdoby origami.

Jesteśmy nieodłączną częścią przyrody i powinniśmy zawsze myśleć o tym, w jaki sposób optymalnie o nią dbać. Dewastacja otaczającej nas natury nie wróży dobrze istnieniu człowieka w dalekiej przyszłości. Przy każdej więc nadarzającej się okazji myślmy o tym, w jaki sposób możemy być bardziej eko. Z tego względu organizacja uroczystości ślubnej i weselnej w stylu boho to jeden z bardziej pozytywnych ruchów w naszym życiu!

Poprzedni artykułDrewniane zabawki dla dzieci – klasyka gatunku czy pieśń przeszłości?
Następny artykułDlaczego dzieci boją się dentysty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj