Poznaj niezwykle ciekawe karty pracy dla 1 klasy. Pobierz je bezpłatnie!

Nauka nie musi być nudna – wystarczy, że jest podana w interesującej formie. Nawet nie trzeba być kreatywnym, żeby zaserwować dziecku ciekawe ćwiczenia. Wystarczy drukarka z kolorowym tuszem i dostęp do Internetu. Karty pracy dla pierwszoklasistów z portalu „Rozwój dziecka” to ogrom ćwiczeń do wyboru. Zadania doskonalą umiejętność liczenia w pamięci, uczą dodawania i odejmowania. Kształcą technikę czytania i pomagają zrozumieć świat. Zobacz propozycje kart do druku dla pierwszej pracy, które mali uczniowie pokochają.

Matematyczne karty pracy – ciekawe i pełne intrygujących zagadek

Piramida matematyczna, nauka wnioskowania przez analogię, zabawa w kodowanie. Wszystkie ćwiczenia znajdziesz w zakładce Zadania dla dzieci w wieku 6-7 lat – pobierz z linku. Karty do druku mają formy gier i zabaw, więc dziecko nawet nie zauważa, że się uczy, w tym przypadku myślenia w kategoriach ścisłych. Pierwszoklasista staje się zainteresowany matematyką, a przecież o to właśnie chodzi, by dziecko miało chęć do poszerzania wiedzy o świecie.

Karty do druku – przyjemna nauka czytania i pisania

Domki sylab, krzyżówki, labirynty z literkami, łamigłówki słowne – nauka języka polskiego może być taka fascynująca! Karty pracy dla pierwszoklasistów, które znajdziesz na portalu „Rozwój dzieci” opierają się na podstawie programowej i są dopasowane do wieku 6 i 7-latków. Klasyczne pisanie na kartce ćwiczy motorykę dłoni i sprawia, że dziecko szybciej zapamiętuje wzór. Ćwiczona jest również koordynacja wzrokowo-ruchowa, której brakuje na przykład w nauce online.

Ćwiczenia dla dziecka w pierwszej klasie, które doskonalą kompetencje ogólne

Język polski i matematyka to nie jedyny dziedziny, w których dzieci się szkolą. Odkrywanie własnych emocji, potrzeb i życzeń jest niezwykle ważne – na portalu znajdziesz mnóstwo ćwiczeń pozwalających kształtować w dziecku inteligencję emocjonalną. Oprócz tego dostępne są karty nauczania orientacji w czasie i planowania tygodnia – umiejętności, których niekoniecznie dziecko nauczy się w szkole, a rodzic nie zawsze potrafi fachowo je wytłumaczyć. Karty do wydruku są w tym pomocne. Ozdobione atrakcyjnymi dla dzieci grafikami i podane w przejrzystej formie ćwiczenia mogą stać się ulubioną formą nauki dziecka w pierwszej klasie i latach kolejnych.

Poprzedni artykułZaokrąglone plecki u niemowląt – czy powinny być powodem do zmartwień?
Następny artykułTabliczka mnożenia dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj