Pieluszki bambusowe – odrobina luksusu dla maluszka

Pieluszki są akcesoriami, które muszą obowiązkowo znaleźć się w wyprawce dla każdego dziecka. Służą mu od pierwszych dni życia, aż do czasu, gdy zacznie samodzielnie siadać na nocniczek. Każda mama stara się więc, by były delikatne i nie podrażniały skóry. Takie są pieluszki bambusowe.

Wyjątkowość pieluszek bambusowych

W obecnych czasach dostępne są różne rodzaje pieluszek. Jednak to właśnie pieluszki bambusowe podbiły rynek, sprawiając, że pokochały je miliony mam. Skąd ten sukces? Zasługą jest wyjątkowość tkaniny, z której są wykonane.

Tkanina bambusowa jest niezwykle delikatna i przyjemna w dotyku. Można ją nawet porównać z miękkością naturalnego jedwabiu. Ma wiele wartości prozdrowotnych i antybakteryjnych. Warto wspomnieć, że bambus jest ceniony od wieków właśnie ze względu na swoje kojące i zdrowotne właściwości. Nic dziwnego więc, że zaczął być wykorzystywany do produkcji materiałów przydatnych dzieciom.

Zalety pieluszek bambusowych

Pieluszki bambusowe są niezwykle miękkie i delikatne. To odrobina luksusu, którą każda mama może zaoferować swojemu maleństwu już od pierwszych chwil życia. Wykonane w 100% z tkaniny bambusowej najwyższej jakości, przyjazne środowisku naturalnemu i ekologiczne gwarantują pełne bezpieczeństwo. Nie podrażniają i nie uczulają wrażliwej skóry dziecka. Dzięki właściwościom antybakteryjnym zapobiegają rozwojowi bakterii, wchłaniając zarówno wilgoć jak i wszystkie zapachy.

Ich splot jest lekki, więc pieluszki zachowują przewiewność nawet w upalne dni. Dzięki temu skóra dziecka pozostaje sucha i gładka. Pieluszki bambusowe sprawdzają się zarówno w domu, jak i na spacerze.

Barwniki używane do uatrakcyjnienia ich wyglądu są w pełni naturalne, antyalergiczne i bezpieczne. Kolory przyciągają wzrok, a wzory stymulują rozwój i budzą ciekawość.

Wielofunkcyjność pieluszek bambusowych

Niemowlęta mają często zwyczaj wykorzystywania pieluszek jako przytulanek. Wielokrotnie widzimy maluszki, które śpią, trzymając pieluszki za rożek albo wręcz przytulają się do nich jak do pluszowych przytulanek.

Pieluszki bambusowe sprawdzają się w każdej roli. Są przyjazne dla skóry i mają antybakteryjne właściwości. Tym samym każdy kontakt z nimi jest w pełni bezpieczny. Można je zatem używać jako delikatnego okrycia (jednym z ich atutów jest to, że nie przepuszczają promieni UV); mięciutkiej myjki; podkładu do wózka; chusteczki na głowę; przyjemnej przytulanki, jeśli dziecko lubi przytulać się do miękkich tkanin.

Pieluszka dla maluszka

Zdrowotne i antybakteryjne właściwości bambusa sprawiły, że z tkanin sporządzonych z jego włókien produkuje się najbardziej delikatne i przyjemne w dotyku materiały, które służą noworodkom, niemowlętom i starszym dzieciom. Pieluszki bambusowe są wręcz nieodzowne przy dbaniu o higienę maluszka. Poza nimi można zaopatrzyć się również w kocyki, otulacze, skarpetki, itp.

Rodzice pokochali bambusową tkaninę i docenili jej niezwykłe właściwości. Warto więc podarować maluszkowi pieluszki, które będą przyjemne w dotyku i zapewnią mu komfort.

Poprzedni artykułDlaczego dzieci boją się dentysty?
Następny artykułNastolatek na bakier z matematyką, czyli jak zmotywować nastoletnich leni do nauki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj