Kiedy warto wyposażyć swój dom w stojak na drewno?

Stojaki na drewno są zwykle prostymi konstrukcjami metalowymi, wykonanymi w celu składowania drewna. Nadają się one do składowania drewna na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Zalet składowania drewna w stojakach jest wiele.

Zaletami ustawienia stojaka na zewnątrz jest to, że po pierwsze drewno umieszczone tam schnie szybciej, niż składowanie na podłożu. Jest to wynikiem swobodnego przepływu powietrza między klockami. Błędem jest składowanie drewna bezpośrednio przy murze, ponieważ przepływ powietrza jest utrudniony. Dodatkowo wszelakie materiały budowlane, jak cegła, czy beton zatrzymują wilgoć przez co drewno schnie wolniej. W takich warunkach możemy zaobserwować na drewnie powstawanie mchu i pleśni. Dodatkową zaletą stojaków jest utrzymywanie drewna nad podłożem. Podłoże na którym znajdzie się drewno będzie zatrzymywać wodę, przez co sytuacja będzie podobna i drewno może ulec pleśnieniu.

Regały na drewno stanowią również świetną dekorację każdego ogrodu. Pięknie prezentują się na wolnej przestrzeni, jak i na tarasie. Nadają się również do postawienia we wnętrzach budynku. Świetnie prezentują się obok kominków. Naturalne drewno w salonach ociepla wnętrze, a zapach drewna zimową porą dodaje uroku każdemu mieszkaniu.

Stojaki na drewno Grab-1 i Grab-2 wykonane są ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są stabilne, wytrzymałe i odporne na zmienne warunki zewnętrzne. Konstrukcja stojaków została przygotowana w taki sposób, aby układanie i zdejmowanie drewna było jak najprostsze. Zewnętrzna warstwa stali jest pokrywana wysokiej jakości powłoką proszkową. Odporność powłoki zapewnia doskonały wygląd i kondycję stojaków na długie lata. Konstrukcja stojaków została zaprojektowana w taki sposób, aby składowane drewno było dobrze dociśnięte i upakowane, by ograniczyć straty powierzchni, jednocześnie zapewniając doskonałą cyrkulację powietrza.

Stojak na drewno Grab-1

Stojak na drewno Grab-1 (wymiary: 123 x 123 x 32 cm) posiada prostą formę. Rurki i blaszki, z których jest wykony nie są spawane, lecz profilowane. Stal, z której jest wykonywany jest nierdzewna, odporna na rdzę. Nóżki stojaka pokryte są od dołu plastikowymi zaślepkami chroniącymi podłogi przed porysowaniem. Pojemność stojaka wynosi 0,5 m3, co pozwala na palenie w kominku przez tydzień (w zależności od ilości spalanego drewna). Przepływ powietrza przez stojak zapewnia doskonałe wysuszenie drewna. Powietrze wentylując drewno, zapobiega jego zawilgoceniu i umożliwia szybkie rozpalenie ognia w kominku.

Źródło: ePraktyk.pl

Stojak na drewno Grab-2

Stojak na drewno Grab-2 (wymiary: 240 x 123 x 32 cm) to większa wersja poprzednika Grab-1. Wykonany jest on w analogiczny sposób. W tym przypadku pojemność jest dwa razy większa i pomieści on, aż 1 m3 drewna. Nadaje się on do wnętrz budynków, jednak ze względu na gabaryt częściej jest on wybierany jako opcja na tarasy, altany, czy postawienie obok domu. Stojak z drewnem na zewnątrz można zabezpieczyć za pomocą specjalnego pokrowca z wysokiej jakości materiału, który można zakupić sobie, jako dodatkową opcję chroniącą drewno.

Poprzedni artykułProjektowanie placów zabaw
Następny artykułWózek dla dziecka – jaki wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj