Jaki wózek dla dziecka wybrać?

Dziecko musi mieć wózek

Rodzice dbają o malucha. Kupują mu łóżeczko, wózek, zabawki, pieluszki i wiele innych rzeczy. Wybór wózka nie jest łatwy, nieraz sprawia wiele problemów, ale mądrzy rodzice potrafią znaleźć najlepszy wózek dla swojego maluszka. Wybór wózka to ważna rzecz – można kupić wózek głęboki, spacerówkę albo wózek wielofunkcyjny. Każdy z nich ma wiele zalet, warto wybrać najlepszy, bo wózek służy przez dwa-trzy lata, nie jest to zakup na miesiąc czy dwa.

Wózek może być trójkołowy, czyli bardzo lekki, ale można też kupić wózek czterokołowy. Rodzice lubią wózki stabilne i mocne. Koła duże są dobre wszędzie, a małe koła są idealne do spacerów po parku, na dziurach buksują i zapadają się w nie. Regulacja rączki wózka także jest cennym parametrem.

Wózek kupuj rozsądnie

Wózek musi mieć właściwy stelaż – teleskopowy lub krzyżakowy. Teleskopowe są miękkie, ale krzyżakowe są do składania, można stawiać wózek pionowo. Wózek nie powinien być ciężki, bo przecież trzeba go nosić. Im lżejszy i wygodniejszy wózek, tym lepiej. Rodzice muszą mieć świadomość, że ciężki wózek będzie dla nich zmorą. Wózek wielofunkcyjny jest znakomity, służy jako wózek, siedzisko lub fotelik samochodowy. Na pewno taki wózek sprawdzi się w wielu sytuacjach, warto go zatem mieć. Wózek wielofunkcyjny posłuży dziecku nawet przez trzy lub cztery lata, dlatego tak bardzo ważny jest wybór takiego wózka. Warto zainwestować w niego nawet dwa lub trzy tysiące złotych. Wózek typu gondola jest całkiem dobry, dlatego warto go kupić – jest mocny, trwały i wytrzymały. Może pełnić funkcję łóżeczka dla malucha. Dzieciom dobrze się w takich łóżeczkach leży oraz odpoczywa. Wózek spacerowy, czyli spacerówka, to zakup na 3-4 lata, jednak nie wolno zapominać, że taki wózek musi mieć głębokie siedzenie i być dobrze wyprofilowany, aby dziecko dobrze w nim odpoczywało i czuło się bezpiecznie. Nie jest to wózek dla malucha, ale dla dziecka co najmniej rocznego, można w nim wozić malucha nawet przez 3-4 lata jego życia.

Poprzedni artykułJak przygotować dziecko na długą podróż?
Następny artykułDlaczego czytanie dziecku książek jest takie ważne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj