Jaki termometr bezdotykowy wybrać?

Temperatura świadczy o chorobie

Podwyższona temperatura ciała świadczy o chorobie. Każdy z nas czasami choruje i miewa zdrowotne problemy. Jest to sprawa jak najbardziej oczywista. Termometry są różne – duże i małe, precyzyjne lub nie. Mierzenie temperatury na powiece lub oku jest dobrym pomysłem – oba te obszary nie pocą się i dają dokładny pomiar. Niewiele firm jednak produkuje termometry bezdotykowe, które pozwalają w ten sposób zmierzyć temperaturę. większością termometrów trzeba mierzyć temperaturę na czole, ale gdy czoło jest spocone to pomiar nie będzie dokładny.

Co powinien mieć termometr bezdotykowy?

Dobry termometr bezdotykowy posiada:

* sensor odległości pomiaru;

* szybką adaptację do temperatury otoczenia;

* szybką ręczną kalibrację, czyli błyskawiczne dostosowanie temperatury termometru do pomieszczenia, w którym przebywa dana osoba;

* możliwość zmierzenia temperatury na oku lub powiece.

Gdy termometr ma to wszystko, to wówczas pomiar będzie udany. Takich termometrów jest kilka rodzajów:

  • termometry bezdotykowe radiacyjne– wykorzystują promieniowanie cieplne ciała,
  • pirometry pasmowe (fotoelektryczne)– wykorzystują tylko niektóre pasma promieniowania cieplnego,
  • pirometry barwowe– monochromatyczne, dwubarwowe, trójbarwowe oraz wielobarwowe, które wykorzystują jedną albo kilka opcji długości fal promieniowania.

Ludzie doskonale radzą sobie z pomiarem temperatury. Nie każdy ma zamiar korzystać ze zwyczajnych termometrów, skoro mierniki bezdotykowe są lepsze i dokładniejsze.

Ile kosztują termometry bezdotykowe?

Ich cena waha się od 60 do nawet 300 złotych. Jeśli można znaleźć tańszy termometr to nie wolno go kupować, ponieważ jego jakość może pozostawiać wiele do życzenia. Produkt za ok. 100 złotych powinien spełniać życzenia kupującego.

Podsumowując, termometry bezdotykowe to doskonałe rozwiązanie, taki produkt warto mieć w domu, szczególnie wtedy, gdy mamy małe dzieci. Im trudno zmierzyć temperaturę tradycyjnym termometrem, dlatego bezdotykowy termometr to pożądane rozwiązanie.

Poprzedni artykułJaki smoczek dla dziecka wybrać?
Następny artykułTest ciążowy – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj