Dlaczego konsultacja ortodontyczna jest tak bardzo istotna?

Za nasz atrakcyjny wygląd w dużej mierze odpowiedzialny jest piękny i zadbany uśmiech. Zdrowe i białe zęby przyczyniają się nie tylko do podniesienia naszej pewności siebie, ale świadczą też o utrzymaniu odpowiedniej higieny osobistej. Problem pojawia się jednak, gdy wady związane z naszym uzębieniem są na tyle poważne, że prawidłowe szczotkowanie może okazać się kłopotliwe. Problem ten przyczynia się do zalegania resztek pokarmu, co prowadzi z kolei do gromadzenia się bakterii. W celu wyeliminowania i skorygowania widocznych wad, konieczna jest konsultacja ortodontyczna.

Konsultacja ortodontyczna – dlaczego warto się umówić

Konsultacja ortodontyczna Kraków pomaga wdrożyć skuteczne metody, które przyczyniają się do uzyskania efektu zdrowych i pięknych zębów. Leczenie to zajmuje się profilaktyką wszelkich wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych, zarówno u dzieci, jak również u dorosłych. Rozpoczęcie leczenia we wcześniejszych latach zapewnia jednak o wiele bardziej widoczne i skuteczne efekty, a także przyczynia się do zapobiegania powstawaniu możliwych wad i chorób w przyszłości. Dlatego tak ważnym jest, by pierwsze wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym rozpocząć jak najwcześniej.

Wybielanie metodą nakładkową – w trosce o Twój piękny uśmiech

W celu uzyskania śnieżnobiałych i lśniących zębów zwykłe szczotkowanie oraz podstawowa higiena nie zawsze są wystarczające. By osiągnąć efekt, który faktycznie nas usatysfakcjonuje, konieczne jest skorzystanie ze specjalistycznych metod. Wybielanie metodą nakładkową to skuteczny sposób, doskonale przystosowany do samodzielnego użytku w domu. Zanim przystąpimy jednak do procesu wybielania, koniecznie musimy odbyć wizytę w gabinecie stomatologicznym, gdzie wykonywana jest fotograficzna dokumentacja oraz ocena naturalnego koloru zębów pacjenta. Konieczne jest też wykonanie zabiegu higienizacji, na które składają się zabiegi fluoryzacji, piaskowania oraz skalingu. Kolejnym etapem jest pobranie łuku zębowego, na podstawie którego wykonywane są celuloidowe nakładki. Wypełnia się je specjalnym żelem wybielającym, po czym są już w pełni gotowe do użytku.

Sprawdzone i skuteczne aparaty ortodontyczne

Za poprawę wyglądu zębów, ale też leczenie wszelkich wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych odpowiadają aparaty ortodontyczne Kraków. Wpływają na poprawienie estetyki twarzy oraz eliminują możliwe choroby, powstające w przypadku krzywego uzębienia. Na rynku znajdziemy dziś wiele różnorodnych modeli aparatów. Jednymi z najczęściej wybieranych rodzajów są aparaty metalowe. Są korzystną opcją dla alergików, bowiem posiadają możliwość zamontowania zamków tytanowych. Pozostałe typy aparatów, nad którymi również warto się zastanowić są aparaty estetyczne, lingwalne oraz bezligaturowe.

Poprzedni artykułNauka Pythona dla najmłodszych – to ma sens!
Następny artykułCzego dziecko nauczy się na obozie tanecznym?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj