Co musisz wiedzieć o laktatorach?

Laktator to urządzenie, które służy do odciągania pokarmu z piersi. Pozwala w łatwy sposób odciągnąć mleko, by podać je dzieciom w butelce. Laktatory dzielą się na ręczne i elektryczne oraz na pojedyncze i podwójne.

Kiedy przyda się laktator?

To dobre rozwiązanie, gdy kobieta pracuje lub musi pozwolić sobie na dłuższą nieobecność w domu, a niemowlę zostaje pod opieką niani bądź kogoś z rodziny. W ten sposób matka może podać dziecku swój pokarm, bez konieczności zmiany planów albo kupowania mleka w sklepie. Laktator sprawdzi się również przy bolesności piersi. Dzieci gryzą je z wielu powodów, m.in. przez niewłaściwą pozycję karmienia bądź nieprzyjemne ząbkowanie. Kolejnym przykładem wykorzystania laktatora jest nadmiar pokarmu. Warto również po niego sięgnąć w sytuacji, gdy dziecko nie potrafi samodzielnie ssać. Jest to częste zjawisko u wcześniaków. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie lansinoh.pl.

Jaki laktator wybrać?

Na rynku dostępny jest duży wybór laktatorów, który może przerażać swoją różnorodnością. Laktator powinien być dobrany do jego zastosowania. Inny przyda się w momencie, gdy kobieta ma pokarm, ale chce wrócić do pracy, a inny, gdy zapoczątkowanie laktacji sprawia jej trudność. Jest to niezaprzeczalna zaleta i możliwość laktatora. Najważniejszy jest jednak dobór do laktacji. Dzieli się ona na trzy etapy. Pierwszy z nich to inicjacja, która trwa pięć dni. Zaraz po niej następuje rozwinięcie, trwające od szóstego do trzydziestego dnia. Ostatni etap to utrzymanie. Rozpoczyna się po trzydziestym dniu i trwa do końca laktacji. Najlepiej podjąć decyzję o wyborze laktatora nie przed porodem, a dopiero po rozpoczęciu karmienia.

O czym należy pamiętać przy odciąganiu mleka?

Odciąganie mleka to nie wyścigi, dlatego nie trzeba się z tym śpieszyć. Bardzo ważny jest spokój i wygoda kobiety. Absolutnie nie można lekceważyć dyskomfortu, ponieważ odciąganie pokarmu nie powinno szkodzić lub być bolesne. Zadaniem laktatora jest pomoc matce karmiącej. Ważne jest, by zadbać o higienę osobistą, a po wykonaniu czynności wyczyścić i wyparzyć urządzenie. Jak prawidłowo wyczyścić laktator, dowiesz się ze strony lansinoh.pl.

Poprzedni artykułCo podawać niemowlętom do picia?
Następny artykułJaka pościel do łóżeczka dziecięcego będzie najlepsza?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj