Dziecko w jakim wieku warto zabrać do teatru?

Wielu rodzicom wydaje się, że edukację kulturalną dzieci należy rozpocząć najwcześniej w wieku przedszkolnym. Dopiero takie dzieci wybierają się z grupą do teatru, na przykład na okolicznościowe przedstawienia mikołajkowe. Okazuje się jednak, że można zabrać dziecko do teatru na spektakl o wiele wcześniej!

Już od pierwszych urodzin

Kiedy rodzic słyszy o spektaklach dla dzieci od 1 roku życia, zaczyna zastanawiać się, co też jego pociecha mogłaby robić na takim przedstawieniu. Może dojść do wniosku, że w najlepszym wypadku będzie spała, a jednak wizyta w takim miejscu jak Teatr Małego Widza (https://www.teatrmalegowidza.pl) całkowicie zmienia postrzeganie tego, w jakim wieku można zabrać dziecko na spektakl teatralny.

Sztuka to emocje, a te są bliskie każdemu z nas, niezależnie od wieku. Żeby zabrać dziecko do teatru, wystarczy znaleźć odpowiednie przedstawienie dla dzieci. Warszawa oferuje spektakle dla maluchów już od 12 miesiąca życia, dostosowane do najmłodszych widzów nie tylko pod kątem długości trwania, ale również jeśli chodzi o ich zaangażowanie w akcję rozgrywaną na scenie.

Na jakie przedstawienie się wybrać?

Teatr dla dzieci ma repertuar przygotowany dla najmłodszych. Wystarczy sięgnąć po spektakle skierowane do dzieci od 1 roku życia. Wraz z rodzicami lub opiekunami mogą one brać udział w przedstawieniach oddziałujących na wyobraźnię. Nic nikomu nie przeszkadza – ani krzyki, ani płacze czy wchodzenie dziecka na scenę.

Co istotne, w czasie przedstawień dla najmłodszych widzów maluszki mogą sobie pozwolić na spontaniczność, a rodzice nie muszą ich w niczym ograniczać. Problemem nie jest wstawanie z krzesełek, chodzenie po sali czy wydawanie przeróżnych dźwięków. To oznacza, że dziecko rozumie przesłanie przedstawienia i głęboko je przeżywa.

Aktorzy w teatrze dla dzieci są na to przygotowani i mają doświadczenie w prowadzeniu spektakli w takim chaosie. Dzieci od najmłodszych lat mogą więc obcować z teatrem, co służy lepszemu wyrażaniu emocji, przyjmowaniu właściwych postaw i nauce mówienia.

https://www.teatrmalegowidza.pl

Poprzedni artykułMuffinki ze słodyczami i bakaliami w środku – o czym pamiętać, by wyrosły idealnie?
Następny artykułProjektowanie placów zabaw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj